1. Anasayfa
 2. Aşk İlişkileri

Sevgiliye Kendini Affettirme ve Affetme Yolları 2023!

Sevgiliye Kendini Affettirme ve Affetme Yolları 2023!
sevgiliye kendini affettirme , bir erkeğe kendini affettirme sözleri , erkek sevgiliye kendini affettirme yolları
1

Sevgiliye Kendini Affettirme ve Affetme Yolları 2023! Hata insandır affetmek ilahi. Ancak affetme, özellikle evlilik veya ilişki bağlamında zordur. Peki, birini gerçekten nasıl affedersin? Birisi berbat edip güveninizi bozduğunda veya bir şey duygunuzu değiştirdiğinde, tüm duygu gamını hissetmek normaldir. Sorun şu ki, eğer bu duygulara hitap etmiyorsanız ve — ‘i gerçekten söylemek için nasıl affedeceğinizi öğrenirseniz, evet, bir hata yaptığınızı anlıyorum özür, ve ilişkinizin yakında eşinizin davranışının ve kendi kızgınlığınızın sonuçlarını taşıyacağını — ilerlemeye devam edebileceğimizi kabul edin. sevgiliye kendini affettirme , bir erkeğe kendini affettirme sözleri , erkek sevgiliye kendini affettirme yolları

sevgiliye kendini affettirme , bir erkeğe kendini affettirme sözleri , erkek sevgiliye kendini affettirme yolları

Başkalarını affetmek şüphesiz alçakgönüllüdür. Bir suçla çalışacak daha büyük kişi olmaya bilinçli olarak karar vermelisiniz. ( Suçlu güvenmeniz gereken biri olduğunda ekstra bir alçakgönüllülük dozu ekleyin. ) Bu adım gerekli ve zor, ama merhamet göstermeye karar verdikten sonra ne olur? Birini gerçekten nasıl affedersin? Dahası, o kişinin onları gerçekten affettiğinizi ve daha sağlıklı ve umarım daha mutlu bir şekilde ilerlediğinizi nasıl bildirirsiniz? sevgiliye kendini affettirme yolları , bir erkeğe kendini affettirme sözleri , erkek sevgiliye kendini affettirme yolları

Rahatsız etmenin tek bir yolu olmadığı gibi, affetmenin tek bir yolu yoktur. Önemli olan, ilişkinizi geliştirmek için sorunlarınız üzerinde çalışmanızdır. Birini nasıl affedeceğinize ve bir ilişkideki affediciliğin gerçekten neye benzediğine dair tavsiyeler Fred Luskin, Doktora müdürü Stanford Üniversitesi Affetme Projesi, Robert Enright, Wisconsin-Madison Üniversitesi’nde affetme uzmanı ve eğitim psikolojisi profesörü olan doktora ve Loren Toussaint, Doktora, müdür yardımcısı Sierra Leone Affetme Projesi. sevgiliye kendini affettirme , bir erkeğe kendini affettirme sözleri , erkek sevgiliye kendini affettirme yolları

Birini Nasıl Affedilir: Budist Yolu

Fred Luskin, Doktora Stanford Üniversitesi Affetme Projesi’nin direktörü ve Stanford Üniversitesi’nde sağlığın teşviki ve geliştirilmesi konusunda kıdemli danışman. Affedilmeyi, – – ‘i umduğunuz şekilde gitmeyen yaşam bölümleriyle barış yapmak olarak görüyor ve bu yüzden bu kadar zor. “ İstediğinizi elde edememe ve güçsüz hissetmenin temel bilmecesi, affetmenin neden bir meydan okuma olduğunun merkezinde yer alıyor ” diyor.

Nasıl affedileceğini öğrenmek için Luskin, insanların düşünme biçimlerini değiştirmeleri gerektiğine inanıyor. Teorisi, insanları suçların üzerine çıkmaya teşvik eden bir Budist felsefesi olan aşkınlıktan kaynaklanmaktadır. Burada, Luskin’e göre, bir ilişkide affedilmeye giden yol böyle görünür.

Kaybetme Korkusu Yaşamak Nedir? Kaybetme Korkusu Yaşatmak 2023!
 1. Sahipliği al. Birini affetmeden önce, onlara bağlı kalmayı seçtiğinizi anlamalısınız. “ Birisine kaydolduğunuzda, iyiye ve kötüye kaydolursunuz, ” diyor. Eşiniz sizi yanlış yapmış olsa da, güçsüz değilsiniz: Onlarla birlikte olmak için aktif bir karar verdiniz.

Belki de eşinizle bir araya gelmek için kötü bir karar verdiyseniz, bunun sizin seçiminiz olduğunu hatırlamak önemlidir. “ Kötü matematik yaptıysanız veya sarhoş olsaydınız veya eşiniz gerçekten çok tatlıydı ve seks yapmak istiyorsanız, bunların hepsi karar vermek için gerçekten meşru nedenlerdir,” diyor. “ Ancak yanlış kararınız eşinizin hatası değildir. ”

 1. Gerçekçi ol. Elbette, dışarı çıkıp doğum gününüzü hatırlayacak veya daha sık seks başlatacak yeni bir ortak – – bulabilirsiniz. Ancak rahatsız olduğumuzda olasılıkları idealleştirme eğilimindeyiz. Bunun üstesinden gelmenin en iyi yolu, her potansiyel ortağın tamamen kusurlu olduğunu hatırlamaktır – ve sadece bunu değil, aynı zamanda davranışlarını ve karakterlerini değerlendirme kapasiteniz de öyle.

“ Eşinizin kusurlarını net bir şekilde göremezsiniz çünkü kusurlusunuz ” diyor. “ Ve onlarla yaşayamazsan, başka birini bulabilirsin. Ama her zaman bir şeyle uğraşacaksınız. ”sevgiliye kendini affettirme , bir erkeğe kendini affettirme sözleri , erkek sevgiliye kendini affettirme yolları

sevgiliye kendini affettirme , bir erkeğe kendini affettirme sözleri , erkek sevgiliye kendini affettirme yolları

 1. İyiyi bul. Elbette, eşiniz zaman zaman karışıyor ve siz de öyle. Ama ikiniz de olumlu niteliklerden adil payınız var. Luskin, bu özellikleri fark etmenin affetmek için çok önemli olduğunu söylüyor. Malları aktif olarak bulmaya çalışmazsanız, – – olumsuzluğuna sabitlenirsiniz ve ilişkiniz bir şansa sahip olmaz.
 1. Hayal kırıklığı bekliyoruz. Luskin’in önerileri eşinizin herhangi bir şeyden kurtulabileceğini öne sürmüyor. Hile veya istismar olsun toksik davranış, ayrılık için zemin olabilir. Mesele şu ki, bir seçeneğiniz var. Kalabilir ve çalışmasını sağlayabilir ya da gidebilirsiniz. Her iki seçimde de, hayal kırıklığı ve incinmenin hayatın bir parçası olmasını bekleyin. sevgiliye kendini affettirme yolları , bir erkeğe kendini affettirme sözleri , erkek sevgiliye kendini affettirme yolları

Birini Affetmek: Klasik Yol

Robert Enright, Doktora, Wisconsin-Madison Üniversitesi’nde bir affetme uzmanı ve eğitim psikolojisi profesörüdür. Affetmeyi ahlaki bir erdem olarak görür. Enright, düşüncelerinizi yeniden şekillendirmek yerine, insanları başkalarına ve kendilerine iyilik yapmanın bir yolu olarak nasıl affedeceğine dair soruya bakmaya teşvik eder. Birisine hak ettiklerini vermek yerine, onların sevgi ve iyiliği hak eden bir insan olduğunu kabul edersiniz.

Bu, elbette, diğer kişinin kancadan çıkması anlamına gelmez. “ Aristoteles’in bana öğrettiği bir şey asla ahlaki erdemleri tek başına uygulamak değildir, ” Enright diyor. “ Sadece affetme diğer kişinin sizden faydalanmasına neden olabilir. Örneğin, eşinizin iyiliği konusunda endişeleriniz varsa, büyümelerine yardımcı olabilirsiniz. ”

Nasıl affedileceği sorusu hala zor. Ama bir yol var. Burada, Enright’a göre, bir ilişkide affetmenin adımları vardır.

 1. Suçları yansıtın. İster bir terapistle ister arkadaşınızla konuşun ya da günlüğe zaman ayırın, eşinizin davranışının etkilerini düşünün. Acınıza sahip olun ve kaygı, öfke veya eşinizden uzaklık olsun, hayatınızı nasıl etkilediğini anlayın. sevgiliye kendini affettirme , bir erkeğe kendini affettirme sözleri , erkek sevgiliye kendini affettirme yolları
 2. Karar ver. Eşinizin eylemlerinin etkileri hayatınızı olumsuz etkiliyorsa, affetmenin size nasıl yardımcı olabileceğini düşünün. Eşinize iyilik sunmak ikiniz için daha iyi sonuçlara yol açabilir mi?
 3. “ nedenini düşünün. ” Zararlı eylemlerinin ardındaki “ neden ” ‘i düşünerek eşiniz için şefkat bulun. Hareket etmelerine neden olan bir çocukluk yarası yaşadılar mı? Dağınık olduklarında özellikle stres altında mıydılar? Ortak insanlığınızı tanımak sizi affetmeye doğru yumuşatabilir.
 4. Şefkatinize göre hareket edin. Eşinizi kim oldukları için gördüğünüze göre, bu zor durumda nasıl iyi bir kanal olabileceğinizi düşünün. Basit bir gülümseme ya da anlayışlı bir konuşma olsun, suçlunun merhamet gösterebileceğin pratik bir yolu düşün. Aynı sayfada olduğunuzda, eylemlerinin sizi nasıl etkilediğini paylaşabilir ve daha sağlıklı bir şekilde ilerlemek için öneriler sunabilirsiniz.
 5. Karşılıklı affetmeye bağlılık. Artık ortak insanlığınızı yansıtarak eşinizi affetmeye çalıştığınıza göre, topu yuvarlayın. Geçmiş acılarınızı ve mücadelelerinizi eşinizle paylaşmak için çaba gösterin, bunun tersi de geçerlidir, böylece hayal kırıklığı zamanlarında onlara merhamet ve iyilik daha kolay gösterebilirsiniz. “ İkiniz de bugün olan şeylerin aslında daha gençken harekete geçirildiğini gördüğünüzde, ilişkinin dinamiğini tamamen değiştirebilir, ” Enright diyor.

Birini Affetmek: Pragmatik Yol

Loren Toussaint, Doktora, Luther College’da psikoloji profesörü ve Sierra Leone Affetme Projesi’nin yardımcı direktörüdür. Affetmeyi bir ilişkiyi sürdürmenin önemli bir yolu olarak görür. Başka bir sürücü sizi yolda keserse, derin bir nefes alabilir ve suçu fırçalayabilirsiniz. Ancak birisinden nefret etmemeye karar vermek romantik bir ilişkide yeterince iyi değildir. “ Bu sadece hissettiğiniz sıkıntıdan kurtulmakla ilgili değil, aynı zamanda orada olan iyi şeyleri geri oluşturmak için onu değiştirmekle ilgili, başlangıçta ilişkide olmanızın nedeni, ” diyor.

İşte Toussaint’in bir ilişkide affetme adımları.

 1. Affetmeye karar ver. Affetmeden önce, istediğiniz bir şey olup olmadığına karar vermelisiniz. Tekrar tekrar yaralanırsanız veya büyük bir suça maruz kalırsanız, cevap hayır olabilir. Ancak ilişki sizin için değerli ise ve eşinizin hayatınızda kalmasını istiyorsanız, affetme verimli bir seçenek olabilir. “ Her zaman oyun alanını dengelemek için misilleme seçeneğiniz vardır, ancak yakın bir ilişkide bu hiçbir şey oluşturmaz, ” diyor Toussaint.sevgiliye kendini affettirme , bir erkeğe kendini affettirme sözleri , erkek sevgiliye kendini affettirme yolları
 1. Empatik olun. Zor kısım bu. Eşinizi incitici bir şey için affetmek için bilinçli bir seçim yaparsanız, nereden geldiklerini anlamalısınız. Eşinizin neden olduğu gibi davrandığını düşünmeye çalışın.

Örnek olarak COVID-19 aşısını alın. Eğer jabbed alırsanız ve eşiniz bir tane almazsa, kendi seçimlerinden kişisel olarak rahatsız olabilirsiniz. “ Ancak kişinin bakış açısını bile düşünemiyorsanız, affetmenin bir yolu yoktur, ” diyor Toussaint. “ Perspektifi kabul etmek zorunda değilsiniz, ancak birinin bu şekilde nasıl düşünebileceğini görmeye açık olun. Bu affediciliğin kapısını açabilir. ”

sevgiliye kendini affettirme , bir erkeğe kendini affettirme sözleri , erkek sevgiliye kendini affettirme yolları

 1. Mütevazi ol. Bir şekilde zarar gördüğünüzü düşünüyorsanız, kin besleyebilirsiniz. Ancak Toussaint, dağınık olduğunuzda ve affedilmeniz gerektiğinde tabloların döndüğü günün geleceğini hatırlamanın önemli olduğunu söylüyor. “ Eşiniz için bu beklentileri tutamaz ve sizin için bunu yapmasını bekleyemezsiniz, ” diyor. “ Affetme, sevgiden verdiğiniz bir armağandır ve gelecekte de buna ihtiyacınız olacaktır. ”
 1. Rutin yap. Bu sorunu çözdükten sonra, affetmeyi bir alışkanlık haline getirin. Herhangi bir ilişkinin incinmeyi içereceğini kabul ederek başlayın ve sonuç olarak siz ve eşinizin her ikisinin de affetmesi gerekecektir. Ve unutmayın, eski acılarla çalışmak için asla geç değildir. sevgiliye kendini affettirme yolları , bir erkeğe kendini affettirme sözleri , erkek sevgiliye kendini affettirme yolları

“ Toussaint, bir evlilikte afınlığın devam etmesi veya bir evlilik kırıldıktan on yıl sonra gerçekleşmesi gerekebilir. “ Kendinizi nerede veya ne zaman ihtiyaç duyduğunuz önemli değil, bu yaralanmaya verimli bir yanıttır. ”

sevgiliye kendini affettirme , bir erkeğe kendini affettirme sözleri , erkek sevgiliye kendini affettirme yolları

 

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

inciblog.com Sosyal içerik platformu

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir