inciblog
Bildirimler
 • Bildiriminiz bulunmamaktadır.
 1. Anasayfa
 2. Çocuk ve Kadın

Bebeklerde 34 Derece Ateş Tehlikeli Mi 2023?

Bebeklerde 34 Derece Ateş Tehlikeli Mi 2023?
bebeklerde 34 derece ateş tehlikeli mi , Çocuğun ateşi 34 derece ne yapmalıyım , Bebeklerde 34 derece ateş normal mi , Bebeklerde hipotermi belirtileri
0

Bir yetişkinin vücut ısısı gibi, bir bebeğin vücut ısısı da günün saati, aktivite ve hatta ateşin nasıl ölçüldüğü gibi faktörlere bağlı olarak hafif dalgalanmalar gösterebilir.

Bir çocuğun ateşi sabahları 35,5°C (95,8°F) kadar düşük ve günün geç saatlerinde ağızdan termometre ile ölçüldüğünde 99,9°F (37,7°C) kadar yüksek olabilir. American Academy of Pediatrics’e (AAP) göre, bu sıcaklıklar yine de tipik aralıkta kabul edilecektir .

Ancak bir bebekte ağızdan ateş ölçmek doğru değildir, çünkü termometreyi dillerinin altında tutamazlar. AAP’ye göre, bir rektal termometre ile alındığında, bir bebeğin ateşi sabahları 96.8°F (36°C) ile günün geç saatlerinde 100.3°F (37.9°C) arasında olabilir .

Bebeğin ateşinin koltuk altından (koltuk altından) ölçülmesi yaygın olarak kullanılan bir başka yöntemdir. Yapması daha kolay ama yine de rektal ateş ölçmekten daha az kesin. Koltuk altı sıcaklığı genellikle rektal sıcaklıktan en az bir derece daha düşüktür.

Bebeğinizin rektal sıcaklığı 35°C’nin (95°F) altına düşerse, AAP’ye göre hipotermi olduğu kabul edilir .

Hipotermi düşük vücut ısısıdır. Bebeklerde düşük vücut ısısı tehlikeli olabilir ve nadir de olsa ölüme yol açabilir.

Nedenleri ve sonraki adımlar da dahil olmak üzere bebeklerde düşük vücut ısısı hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin. bebeklerde 34 derece ateş tehlikeli mi , Çocuğun ateşi 34 derece ne yapmalıyım , Bebeklerde 34 derece ateş normal mi , Bebeklerde hipotermi belirtileri

Bebeklerde düşük vücut ısısının diğer belirtileri nelerdir?

Düşük vücut sıcaklığına ek olarak, bebeklerde hipoterminin diğer semptomları şunları içerir:

 • uyuşukluk
 • yetersiz beslenme
 • zayıf ağlama
 • soluk, serin cilt
 • nefes almada zorluk

Erken doğum ve düşük doğum ağırlığı

28 haftalık gebeliğin altında doğan bebeklerde hipotermi gelişme riski en yüksektir.

Düşük doğum ağırlığı başka bir risk faktörüdür. Bu 2013 araştırmasına göre, 3,3 pound (1,5 kilogram) veya daha az olan bebeklerin doğumdan hemen sonra hipotermi geliştirme olasılığı, daha yüksek doğum ağırlıklı bebeklere göre yüzde 31 ila 78 daha fazladır.

Erken doğan bebekler ve düşük doğum ağırlıklı olanlar, geniş yüzey alanı/hacim oranları nedeniyle daha yüksek hipotermi riski taşırlar. Bu, bir bebeğin küçük bir insan olduğu gerçeğini ifade eder – özellikle erken doğduysa veya düşük doğum ağırlığıyla – bu, vücutlarında daha büyük çocuklar veya yetişkinler kadar fazla ısı tutamazları anlamına gelir.

Ek katkıda bulunan faktörler şunlardır:

 • Yalıtkan vücut yağı eksikliği
 • hala gelişmekte olan sinir sistemi
 • ısıyı verimli bir şekilde iletememe

Hastanede doğumdan kısa bir süre sonra, bebeğiniz prematüre veya düşük doğum ağırlıklıysa, ısıtma ışıkları ve ısıtmalı şilteleri olan özel olarak tasarlanmış beşiklere yerleştirilecektir. bebeklerde 34 derece ateş tehlikeli mi , Çocuğun ateşi 34 derece ne yapmalıyım , Bebeklerde 34 derece ateş normal mi , Bebeklerde hipotermi belirtileri

Bebeğinizi eve getirdiğinizde, vücut ısısını düzenlemeye yardımcı olması için şu ipuçlarını kullanın:

 • Bebeğinizi tek bir battaniyeye sıkıca sarın veya kundaklayın.
 • Isı kaybını azaltmaya yardımcı olmak için soğuk bir ortamda olacaklarsa bebeğinize şapka takın.
 • Banyoları sınırlayın. Ciltte buharlaşan su vücut ısısını düşürebilir, bu nedenle göbek kordonları yaklaşık 2 haftalıkken düşene kadar bebekler için banyo yapılması (sünger banyosu dışında) önerilmez.

Soğuk doğum ortamı

Pek çok bebek, hatta zamanında doğmuş olanlar bile, neredeyse hipotermik bir vücut ısısıyla doğarlar. Soğuk bir ortamda doğmak, bebeğinizin vücut ısısının hızla düşmesine neden olabilir. bebeklerde 34 derece ateş tehlikeli mi , Çocuğun ateşi 34 derece ne yapmalıyım , Bebeklerde 34 derece ateş normal mi , Bebeklerde hipotermi belirtileri

Hastanede bebeğinizi ısıtmak için aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi protokol uygulanıyor olabilir:

 • ıslak ve soğuk amniyotik sıvıyı çıkarmak için doğumdan sonra bebeği hemen kurutmak
 • bebeği radyan ısı ile bir beşiğe yerleştirmek
 • ısıtılmış şilteler ve battaniye örtüleri kullanmak
 • bir ebeveynle ten tene teması teşvik etmek
 • ilk banyoyu doğumdan sonra en az 12 saate kadar ertelemek, o zaman bebek sıcak kalmakta biraz daha etkili olabilir

Bebeğiniz hastane dışında doğduysa benzer yöntemlerle sıcak tutmanız önemlidir. Isıtılmış bir şilteye erişiminiz olmasa da bebeği kurulayabilir, ten tene temas kurabilir ve kundaklayabilir veya bir battaniyeye sarabilirsiniz.

bebeklerde 34 derece ateş tehlikeli mi , Çocuğun ateşi 34 derece ne yapmalıyım , Bebeklerde 34 derece ateş normal mi , Bebeklerde hipotermi belirtileri

Hipoglisemi

Hipoglisemi , vücudunuzda dolaşan çok az glikoz veya kan şekeri olduğu bir durumdur. Glikoz vücudunuz tarafından enerji için kullanılır.

Bir bebek doğumda veya hemen sonrasında aşağıdaki nedenlerle hipoglisemik hale gelebilir:

 • enfeksiyon
 • doğum anormallikleri
 • hamilelik sırasında doğum yapan ebeveynin sağlığı

Bebeğinizde hipoglisemiyi önlemeye yardımcı olmak için:

 • Hamilelik sırasında sağlıklı bir diyet sürdürün ve kilo alımı için doktorunuzun tavsiyelerine uyun.
 • Böyle bir durumunuz varsa hamilelik sırasında diyabeti yönetin ve gebelik diyabeti için test yaptırın .
 • Bebeğinizi düzenli bir beslenme programında tutun.

Enfeksiyon

Bazı ciddi enfeksiyonlar vücut sıcaklığındaki düşüşle ilişkilendirilmiştir.

Menenjit, omuriliği çevreleyen zarların iltihaplanmasıdır. Bazen bebeklerde ateşe neden olabilir, ancak diğer durumlarda vücut sıcaklığının ortalamanın altında olmasına neden olabilir.

Kanın tehlikeli bir bakteriyel enfeksiyonu olan sepsis , genellikle bebeklerde düşük vücut sıcaklığına neden olur. Bazı durumlarda, bunun yerine ateşe neden olabilir. bebeklerde 34 derece ateş tehlikeli mi , Çocuğun ateşi 34 derece ne yapmalıyım , Bebeklerde 34 derece ateş normal mi , Bebeklerde hipotermi belirtileri

Hem menenjit hem de sepsis hayatı tehdit eden ciddi enfeksiyonlardır. Bebeğinizde bu belirtilerden birkaçını fark ederseniz hemen tıbbi yardım alın:

 • soluk, nemli, lekeli cilt ve bazen kızarıklık
 • yetersiz beslenme
 • hızlı nefes alma
 • inleyen ağlama
 • soğuk eller ve ayaklar

Bebeğinizin vücut ısısı düşükse ne yapmalısınız?

Düşük vücut ısısı ciddi olabilir.

Bir bebeğin sıcaklığı normal aralığın altına düştüğünde, vücutları daha fazla vücut ısısı yaratmak için daha fazla oksijen kullanır. Bu artış, küçücük bir bedene büyük bir stres bindirebilir.

Bazı durumlarda, düşük vücut ısısı ölüme bile yol açabilir, ancak bu Amerika Birleşik Devletleri’nde son derece nadirdir.

Doğumdan sonraki ilk 72 saat içinde yeni doğan bebeklere baktı ve vücut ısısı 34,5°C’nin altında olanların doğumdan sonraki bir hafta içinde ölme olasılığının daha yüksek olanlara göre 4,8 kat daha fazla olduğunu buldu. .

Bebeğinizin vücut ısısının düşük olduğundan şüpheleniyorsanız, yapmanız gereken ilk şey ateşini ölçmek!

Rektal sıcaklıklar daha doğru olabilir, ancak rektal termometreniz yoksa koltuk altı termometresi kullanabilirsiniz. Rektumda asla koltuk altı termometresi kullanmayın veya tam tersi.

Bebeğinizin ateşi düşükse, şu şekilde artırmayı deneyin: bebeklerde 34 derece ateş tehlikeli mi , Çocuğun ateşi 34 derece ne yapmalıyım , Bebeklerde 34 derece ateş normal mi , Bebeklerde hipotermi belirtileri

 • giysi eklemek
 • vücut ısınızı kullanarak
 • onları bir battaniyeye sararak

Bu adımlar işe yaramazsa ve sıcaklıkları düşük kalırsa hemen çocuk doktorlarını arayın.

Doktor sizi acil tıbbi yardım almaya yönlendirebilir. Doktora ulaşamıyorsanız ve bebeğiniz hasta görünüyorsa en yakın acil servise gidin.

Erken tedavi, ciddi komplikasyon riskini azaltmaya yardımcı olabilir. Bir şeylerin ters gittiğinden şüpheleniyorsanız daima bebeğinizin doktorunu arayın. Dikkatli olmak daha iyidir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

inciblog.com Sosyal içerik platformu

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sosyal içerik platformu rüyanda eski sevgilini görmek , rüyada eski sevgilinin araması , rüyada eski sevgilinin barışmak istemesi thiocilline krem , thiocilline krem ne işe yarar , thiocilline ne için kullanılır , thiocilline ne işe yarar belogent krem ne işe yarar , belogent krem nedir , belogent krem fiyatbelogent merhem slim straight ne demek , slim straight leg ne demekskinny kalıp ne demek adet öncesi memede kaşıntı   kaybetme korkusu , erkeğe kaybetme korkusu , kaybetme korkusu yaşatmak , kaybetme korkusu yaşamak bebeklerde 34 derece ateş tehlikeli mi , Çocuğun ateşi 34 derece ne yapmalıyım , Bebeklerde 34 derece ateş normal mi , Bebeklerde hipotermi belirtileri bir erkeğin seni merak etmesini nasıl sağlarsın , beni özlemesi için ne yapmalıyım, bir erkeğe karşı nasıl davranmalı kadınlar evli erkekleri neden seçer , kadinlar neden evli erkeklerden hoşlanır , evli erkekle birlikte olan kadın psikolojisi , evli erkek bekar kadın aşkı erkekler neden özel bölgeyi yalar , erkekler neden yalar , erkekler nasıl yalar sevgiliye kendini affettirme , bir erkeğe kendini affettirme sözleri , erkek sevgiliye kendini affettirme yolları bir erkekle nasıl konuşulur , hoşlandığın bir erkekle nasıl konuşulur , bir sohbete nasıl başlanır , bir erkeğin dikkatini nasıl çekebilirim kadınlardan ilk gece yorumları , İlk cinsel ilişkide kadın ne yapmalı , ilk kez ilişkiye giren kadın ne hisseder , evlenenlerin ilk gece yorumları psikoloji sembolüpsikolojinin simgesi , psikolojide sembol nedir , Ψ neyin sembolü , psi nedir Yunanca dudakta sivilce neden çıkar , dudak sivilcesi sıkılır mı  , alt dudak kenarında sivilce , dudak çevresinde çıkan sivilceler neden olur tüy dökücü kremlerin zararları , tüy dökücü krem kullanmak zararlı mı , tüy dökücü krem kıllanma yapar mı , tüy dökücü krem kanser yapar mı yatakta uyku getiren şeyler , aşırı uyku getiren şeyler , uyku getiren bitki çayları , en sağlıklı uyku saatleri web whatsapp , wp web , whasapp web giriş sedum morganianum , sedum çiçeği nerede durmalı  , Sedum Morganianum güneşi sever mi , Sedum çiçeği nasıl bakılır limon sürmek vajinayı daraltır mı vajinada daralma nasıl olur vajina sıkılaştırmak için ne yapmalı ameliyatsız vajina daralır mı evde kayganlaştırıcı jel yapmak, evde kayganlaştırıcı jel, kayganlaştırıcı jel yerine ne kullanabiliriz, , evde yapılan doğal kayganlaştırıcı  , kayganlaştırıcı yerine kullanılabilecek şeyler uzaktan seven erkek nasıl davranır , seni seven bir erkek nasıl davranır , seven erkek nasıl bakar , seven erkek sürekli arar mı , deli gibi seven erkek ne yapar düşüğü hızlandırmak için ne yapmalıyım , kesin düşüğe sebep olan şeyler , bitkisel gebelik sonlandırma , düşüğe sebep olan ağrı kesiciler yumurta büyüsü nedir , evde yumurta bulmak ne anlama gelir , bahçede yumurta bulmak , arabada yumurta bulmak , toprağa gömülü yumurta bulmak yumurta büyüsü nedir , evde yumurta bulmak ne anlama gelir , bahçede yumurta bulmak , arabada yumurta bulmak , toprağa gömülü yumurta bulmak sohbet edilecek konular , sohbet ederken nasıl konu açılır , flörtle hangi konular konuşulur , eğlenceli muhabbet konuları , yaratıcı sohbet konuları sevişmek isteyen kadın ne yapar , vermek isteyen kadın ne yapar , bir kadın isteğini nasıl belli eder eski sevgili nasıl unutulur , eski sevgiliyi unutma yolları , eski sevgiliyi unutmanın yolları , eski sevgili ne kadar zamanda unutulur , eski sevgilimi niye unutamiyorum sakso nasıl çekilir , nasıl sakso çekilir , sakso nasıl yapılır vajinaya karbonat sürmek , vajinayı karbonatlı suyla yıkamakkarbonat vajinaya zarar verir mi , karbonatın vajinaya faydası , karbonatla vajinal duş nasıl yapılır kasık mantarı görselleri , kasık mantarı olduğu nasıl anlaşılır , kasık mantarı en çabuk nasıl geçer , kasık mantarı nasıl temizlenir göz altı morluklarına ne iyi gelir, göz altı morlukları için maske, göz altı morlukları nasıl giderilir, göz altı morlukları sebebi dimetilpolisiloksan nedir , Dimetilpolisiloksan ilaç , Dimetilpolisiloksan şampuan neon renk nedirneon nasıl bir renkneon tarzı nedirneon yeşil nedir en iyi deodorant , en iyi deodorant kadın , en iyi deodorant bayan boşaldıktan sonra erkek psikolojisi , seven erkek seviştikten sonra nasıl davranır , seksten sonra erkek davranışları snapchat filtreleri , en güzel snapchat filtreleri , erkekler için snapchat filtreleri , komik snapchat filtreleri , snapchat filtreleri pc mortal kombat karakterleri , mortal kombat 11 de kimler var , kaç tane mortal kombat karakteri var , mortal kombat en güçlü karakter narsistik kişilik bozukluğu ve evlilik , narsist terk edilirse , kocam narsist mi test , narsist kocaya nasıl davranmalı internetten para kazanma , internetten para kazanma yolları , ınternetten para kazanma , internetten para kazanma 2023  çavreşamın ne demek , cavresamin ne demek türkçe , kürtçe çavreşamın ne demek bağırsak ağrısı bele vurur mu , kalın bağırsak ağrısı nereye vurur , bağırsak ağrısı nereye vurur , bağırsak ağrısı belirtileri anadolu tm aktarma merkezi , anadolu tm aktarma merkezi neredegosb tm aktarma merkezi nerede ateşim yok ama yüzüm yanıyor neden olabilir , yüzde yanma hissi neden olur , yüzde yanma hissi nasıl geçer hametan sarı ve mavi arasındaki fark , hametan sarı ve mavi arasındaki fark nedir , hametan pişik krem sarı ve mavi arasındaki fark felsefenin bireysel işlevleri , felsefenin bireysel işlevleri nelerdir adet sancısı nasıl geçer , adet sancısını en hızlı ne geçirir , adet sancım çok şiddetli ne yapmalıyım en etkili iltihap kurutucu antibiyotik krem , en iyi iltihap kurutucu krem , yara için antibiyotik krem amenore nedir , sekonder amenore nedir , amenore nedir tıp en iyi erotik filmler , en iyi erotik filmler izle , en iyi erotık fılmler forum düşündüren psikolojik sorular , psikolojik sorular , birini tanımak için psikolojik sorular tahrik olan erkek beden dili , tahrik olan erkek belirtileri , erkek beden dili cinsellik , hoşlanan erkek beden dili akıntıya göre cinsiyet belirleme , yüzde yüz cinsiyet belirleme , bebeğin cinsiyeti nasıl anlaşilir sıcak ve samimi restoranlar , avrupa yakası restoranlar erkek kadına nasıl koyar , seks pozizyonları, en iyi seks pozisyonları , bir erkek bir kadını neden çok ister kolonya uyuza iyi gelir mi , sirkeyle uyuzdan kurtulanlar , uyuz olanların yorumları procto glyvenol fitil , procto glyvenol fitil ishal yapar mı , procto glyvenol fitil fiyat , procto glyvenol fitil nasıl kullanılır temas bağımlılığı , temas bağımlılığı neden olur , temas bağımlılığı nedir , temas bağımlısı ne demek , temas bağımlısı l ile hayvan , l harfi ile hayvan , l ile başlayan havyan threads ne demek , thread nedir milk thistle nedir , milk thistle nedir ne işe yarar , milk thistle zararları , milk thistle nedir faydaları anneyi telefona kaydetme isimleri , anneyi rehbere kaydetme isimleri komik , anneyi telefona kaydetme isimleri ingilizce kedi isimleri erkek, erkek kedi isimleri, dişi kedi isimleri, kedi isimleri dişi, egzantrik kedi isimleri siyah peynir , kara peynir , siyah peynir izle , siyah peynir gif tek kart tarottek kart tarot falı , tek kart tarot falı bak , tek kart tarot aşk erkekler hangi vajinayı beğenirerkekler nasıl vajina severerkeklerin sevdiği vajina şekli türkçe altyazılı promotürkçe altyazılı promo izletürçe altyazılı promo izle 2022türkçe altyazılı promo filmi izle 2022 türkçe dublajtürkçe altyazılı promo filmi izle vajina dış dudakta sivilce benzeri şişlik, vajina iç dudakta sivilce benzeri şişlik ya da iltihap, vajina iç dudakta sivilce benzeri şişlik, vajina iç dudakta sivilce nasıl geçer beyaz kalp anlamabeyaz kalp anlamıkalp emojilerikalp anlamları snapchat streak geri getirmesnap streak geri getirme, snap streak ne demek erkeklere sorulacak sorular, erkeğe sorulacak sorular, erkeklere sorulacak zor sorular, bir erkeğe sorulacak sorular en etkili sivilce kremien iyi sivilce kremidermatologların önerdiği sivilce kremien etkili sivilce kremi eczane vermek isteyen kadın ne yapar 3 6 9 metodu , 3 6 9 tesla , tesla 3 6 9 , omega 3 6 9 , 3 6 9 metodu yapanlar et ezilmesine ne iyi geliret ezilmesi belirtileriet ezilmesi kaç günde iyileşir , instagram profilime bakanlar , instagram profilime bakanlar ücretsiz , programsız instagram profilime bakanlar ohal nedir , ohal nedir nasıl uygulanır , olağanüstü hal ohal nedir , ohal nedir deprem , ohal nedir kısaca ingiliz karbonatı nediringiliz karbonatı kullananların yorumları , ingiliz karbonatı ne işe yarar , ingiliz karbonatı faydaları , ingiliz karbonatı nasıl kullanılır kiloya göre diyet listesi , 70 kiloya göre diyet listesi , 80 kiloya göre diyet listesi , 60 kiloya göre diyet listesi kekik suyunun zararlarıkekik suyunun faydalarıkekik suyunun faydaları ve zararları, starbucks kahve fiyatları , starbucks kahve fiyatları 2023 , starbucks kahve fiyatları 2022 , starbucks kahve fiyatları zam, dil nasıl temizlenir , dil temizleme , dil temizleme aparatı , ütünün altı nasıl temizlenir , ütü altı nasıl temizlenir , yapışan ütünün altı nasıl temizlenir , kan sulandırıcı besinler , doğal kan sulandırıcı , kan sulandırıcı yiyecekler , doğal kan sulandirici besinler , erkeklerin beğendiği gecelikler , fantazi gecelik modelleri , jartiyer gecelik modelleri , transparan gecelik modelleri wax nedir , saç wax nedir , saç jölesi , saç jölesi zararları