1. Anasayfa
 2. Sağlık

Tüy Dökücü Kremlerin Zararları [2023 Bilgileri]!

Tüy Dökücü Kremlerin Zararları [2023 Bilgileri]!
tüy dökücü kremlerin zararları , tüy dökücü krem kullanmak zararlı mı , tüy dökücü krem kıllanma yapar mı , tüy dökücü krem kanser yapar mı
0

Tüy Dökücü Kremlerin Zararları [2023 Bilgileri]! Tüy alma kremleri veya tüy dökücü kremler, istenmeyen vücut tüylerini pürüzsüz ve ağrısız bir şekilde çıkarabilen krem ürünleridir. Bu kremler, tüyleri eritmekten ve tüysüz ve yumuşak cilde yol vermekten sorumlu bazı kimyasallar içerir. tüy dökücü kremlerin zararları , tüy dökücü krem kullanmak zararlı mı , tüy dökücü krem kıllanma yapar mı , tüy dökücü krem kanser yapar mı

tüy dökücü kremlerin zararları , tüy dökücü krem kullanmak zararlı mı , tüy dökücü krem kıllanma yapar mı , tüy dökücü krem kanser yapar mı

Kalıcı epilasyon kremlerini benzersiz kılan şey, genellikle bazı aletler gerektiren ve ağrıya neden olan diğer epilasyon yöntemlerinin aksine, bu kremlerin kullanımı kolay ve oldukça etkilidir. Tüy alma kremlerinin daha hassas versiyonları, yüz ve bikini çizgisi gibi hassas vücut parçaları için de kullanılabilir!

Bunun gerçek olamayacak kadar iyi olduğunu düşünüyor musunuz? Tüy dökücü krem bandwagonuna atlamadan önce, olası epilasyon kremi yan etkilerini anladığınızdan emin olun.

Tüy dökücü kremlerin yan etkileri

Bu kremler kimyasallarla yapıldığından, bilmeniz gereken epilasyon kremlerinin bazı dezavantajları vardır.

Kararmalara ve tahrişe neden olur

Çoğu epilasyon kremleri, hassas cilt tipleri için tahrişe ve karanlığa neden olabilecek tiyoglikolik asit tuzları ile birlikte kalsiyum hidroksit ve potasyum hidroksit gibi kimyasallar kullanır. Bunlar ayrıca kasık bölgesinde epilasyon kremi kullanmanın önemli yan etkileridir, bu nedenle bu kremleri tüm vücudunuzda kullanmadan önce bir yama testi yapmayı düşünün.

Cilt Hasarına ve Alerjik Reaksiyonlara Neden Olur

Bu kremlerde bulunan kimyasallar, cildinizle karışabilen ve pH seviyesini değiştirebilen, cilt hasarına ve alerjik reaksiyonlara neden olan asidiktir. Bu nedenle, kullanmadan önce epilasyon kreminin özel parçalar ve yüz üzerindeki yan etkisinin farkında olmak son derece önemlidir. tüy dökücü kremlerin zararları , tüy dökücü krem kullanmak zararlı mı , tüy dökücü krem kıllanma yapar mı , tüy dökücü krem kanser yapar mı

Kimyasal Yanıklara Neden Olabilir

Tüy alma kremini belirtilen süre boyunca kullanmazsanız veya aşırı hassas ciltlerde kullanırsanız, bu kremler farklı derecelerde kimyasal yanıklar bile olabilir! Bu nedenle, tüy dökücü kremin ambalajında belirtildiği gibi prosedürü izlediğinizden ve başlamadan önce bir yama testi yaptığınızdan emin olun.

Bu üç ana epilasyon kremi yan etkisi ile birlikte, kimyasalların varlığı nedeniyle kremin hoş olmayan kokusuna da hazırlıklı olmalısınız!

tüy dökücü kremlerin zararları , tüy dökücü krem kullanmak zararlı mı , tüy dökücü krem kıllanma yapar mı , tüy dökücü krem kanser yapar mı

Kısacası, epilasyon kremleri ağrısız, kullanımı kolay ve kullanışlıdır. Bununla birlikte, içerdikleri kimyasallar koyulaşma, tahriş, cilt hasarı, alerjik reaksiyonlar ve en kötüsü kimyasal yanıklar gibi çeşitli ciddi yan etkilere neden olabilir! Bu ipuçlarının kalıcı epilasyon kremi yolculuğunuzda daha iyi gezinmenize yardımcı olacağını umuyoruz.

Diğer Tüy Alma Alternatifleri

Diğer epilasyon seçeneklerini arıyorsanız, hızlı ve ucuz tıraş seçeneğini, etkili ve uzun ömürlü seçeneğini düşünebilirsiniz ağda veya kalıcı seçeneği lazer epilasyon!

Epilasyonun düzenli olarak ne kadar zor ve zaman alıcı olabileceğini anlıyoruz. makeO skinnsi lazer tüyleri azaltma sayısız salon ziyaretinize mükemmel bir alternatiftir. Kendi evinizin rahatlığında yapılabilecek ağrısız, verimli bir şekilde kalıcı bir epilasyon çözümüdür! Dahası ne? Bu prosedür için Rs’den başlayarak uygun fiyatlı EMI seçeneklerini bile seçebilirsiniz. tüy dökücü kremlerin zararları , tüy dökücü krem kullanmak zararlı mı , tüy dökücü krem kıllanma yapar mı , tüy dökücü krem kanser yapar mı

1. Tüy dökücü kremler güvenli midir?

Dezavantajlı kremler veya epilasyon kremleri doğru kullanıldığında ve kullanıldığında güvenli kabul edilir. Hassas bir cildiniz varsa, çoğu yan etkiye neden olabilecek birkaç kimyasal içerdiğinden, kullanmadan önce bir yama testi yapmalısınız. Tüy dökücü krem tıraştan daha mı iyidir? Tüy alma kremleri, tıraş ile karşılaştırıldığında daha az kesime, lezyona ve tahrişe neden olur ve bu da onu daha iyi bir epilasyon seçeneği haline getirebilir.

2. Kasık kıllarında tüy dökücü kullanabilir miyim?

Bikini hattınız için piyasadan aldığınız epilasyon kremini kullanamazsınız. Özel parçalarınızın etrafındaki cilt daha hassas olduğundan, yalnızca özel parçalarda kullanım için ekstra hassas ve güvenli olduğunu açıkça belirten bir epilasyon kremi kullanmalısınız.

3. Tüy dökücü kremlerin dezavantajları nelerdir?

Tüy dökücü kremlerin bazı dezavantajları, tiyoglikolik asit, kalsiyum hidroksit ve potasyum hidroksit gibi tahrişe, koyulaşmaya, cilt hasarına, alerjik reaksiyonlara neden olabilecek kimyasallar içermeleridir, ve birinci ve ikinci derece kimyasal yanıklar.

tüy dökücü kremlerin zararları , tüy dökücü krem kullanmak zararlı mı , tüy dökücü krem kıllanma yapar mı , tüy dökücü krem kanser yapar mı

4. Tüy dökücü kremden sonra tüyler kalınlaşır mı?

Doğru kullanıldığında tüy dökücü kremler pürüzsüz ve ağrısız bir epilasyon sağlar. Tüylerin daha kalın veya daha hızlı büyümesine neden olmazlar.

5. Tüy alma kremleri vücut tüylerinizin kimyasallarla çözerek çalışır

Kimyasallar tüylerinize oturduğunda tüyler saldırır ve kırılır. Kalsiyum hidroksit ve potasyum hidroksit gibi kimyasallar epilasyon kremleri ayrıca cildi tahriş eder veya koyulaştırır. Hassas cilde sahip olanlar çok uzun süre hoş olmayan duyumlar yaşayabilir ve sonunda döküntü gelişebilir.

6. Alerjik reaksiyonlara ve cilt hasarına neden olabilir

Cildinizin pH seviyesi hafif asidiktir ve bu kremlerin pH seviyesi cildinizi olumsuz etkiler bu da hasara yol açabilir. Hasar hassas cilde sahip insanlar için daha belirgin olabilir. Bu nedenle, cildin büyük bir kısmına uygulamadan önce bir yama testi yapmalısınız. tüy dökücü kremlerin zararları , tüy dökücü krem kullanmak zararlı mı , tüy dökücü krem kıllanma yapar mı , tüy dökücü krem kanser yapar mı

7. Kimyasal yanıklar da alabilirsiniz

Kremi çok uzun süre açık bırakırsanız cildinizi de parçalayabilir, bu da birinci veya ikinci derece kimyasal yanıklar.

Tüy alma kremi şüphesiz vücut tüylerinizden kurtulmanın en popüler yöntemlerinden biridir, ancak cildinize zarar verebilecek kimyasallarla da yüklüdür. Bu yüzden, lütfen cildiniz uğruna adil bir karar verin.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 2
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

inciblog.com Sosyal içerik platformu

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir